Azerbaycan'ın İslamabad Büyükelçiliği'nde, Karabağ Zaferi'nin 2. yıl dönümü kutlandı.

Kazakistan, Petrol Sevkiyatına Başlayacak Kazakistan, Petrol Sevkiyatına Başlayacak

Azerbaycan'ın İslamabad Büyükelçisi Hazar Farhadov'un ev sahipliğinde düzenlenen 8 Kasım Zafer Günü resepsiyonuna, Pakistan Savunma Bakanı Khavaja Muhammed Asıf, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Mehmet Paçacı, KKTC İslamabad Temsilcisi Büyükelçi Dilşad Şenol, yabancı diplomatik misyon temsilcileri ile davetliler katıldı.

Pakistan Savunma Bakanı Asıf, burada yaptığı açıklamada, Ermenistan işgaline karşı kazanılan Karabağ zaferinin, Keşmir'de Pakistan'ın içerisinde bulunduğu duruma benzetildiğine işaret ederek, Azerbaycan'ı tüm imkanlarla desteklediklerini söyledi.

Asıf, Türkiye, Azerbaycan, Afganistan ve Orta Asya ülkeleri arasında kurulacak bağlantının, bölgenin dinamiğini değiştireceğini vurguladı.

AA-20221107-29376015-29376011-AZERBAYCANIN_ISLAMABAD_BUYUKELCILIGINDE_KARABAG_ZAFERININ_2_YILI_KUTLANDI

"Türkiye ve Pakistan'ın desteğiyle topraklarımızı Ermenistan işgalinden kurtardık"

Büyükelçi Farhadov da Karabağ Zaferi ve bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, desteklerinden ötürü Pakistan'a teşekkür etti.

Farhadov, AA muhabirine yaptığı açıklamada ise Türkiye, Pakistan ve Azerbaycan'ın hakkını savunan dost ülkelerle bölgeye barış getireceklerini vurgulayarak, "Türkiye ve Pakistan'ın siyasi ve manevi desteğiyle kendi topraklarımızı Ermenistan işgalinden kurtardık." dedi.

Azerbaycan'ın işgalden arındırılan topraklarında yeni bir yapılanmanın olduğunu anımsatan Farhadov, "İki senede iki tane uluslararası havalimanı yaptık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kutlamalara katıldı." ifadesini kullandı.

AA-20221107-29376015-29376010-AZERBAYCANIN_ISLAMABAD_BUYUKELCILIGINDE_KARABAG_ZAFERININ_2_YILI_KUTLANDI