Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan, yasadışı İsrailli yerleşimciler tarafından basıldıktan sonra işgal altındaki Batı Şeria'daki Filistin kasabası Huvara'nın yeniden inşasını desteklemek için 3 milyon dolar gönderilmesi talimatını verdi.

Girişimin, BAE'nin Filistin halkını desteklemeye yönelik insani çabalarının bir parçası olarak BAE'nin Belediyeler ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından Emirlik-Filistin Dostluk Kulübü ile işbirliği içinde uygulanacağı belirtildi.

Belediyeler ve Ulaştırma Bakanlığı, inisiyatifi uygulama ve destek sağlama mekanizmasını tartışmak üzere başkanı Muhammed Ali Al-Shurafa ve Huvara Belediye Başkanı Moein Dmaidi, Belediye Meclisinden Celal Odeh ve Muhammed Abdel Hamid'in yanı sıra Emirlik-Filistin Dostluk Kulübü Başkanı Ammar Al-Kurd ve kasabanın üyelerinden oluşan bir Filistin heyetinin katıldığı bir toplantı düzenledi.

Yetkililer, belediye işleri alanında iki taraf arasında ortak işbirliği geliştirmeyi görüştüler.

Irak ile İran arasında "güvenlik anlaşması" imzalandı Irak ile İran arasında "güvenlik anlaşması" imzalandı

26 Şubat'ta, yasadışı aşırılık yanlısı Yahudi yerleşimciler  Huvara'yı ateşe  vererek düzinelerce ev ve yüzlerce aracı harabeye çevirdi. Baba ve Filistinli yardım görevlisi  Sameh Aktaş  öldürüldü ve çok sayıda kişi yaralandı.

Kaynak: Daily Ummah