Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye karşı devam eden operasyonlarda 471 hedefi vurduklarını, 254 YPG'linin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Millî Savunma Bakanlığının 2023 yılı bütçesinin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmesinin tamamlanması sonrasında Meclisten Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekât Merkezine intikal etti.

beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve sınır hattındaki birliklerin komutanları ile video telekonferans toplantısı gerçekleştiren Bakan Akar, sahadaki son duruma dair brifing aldı, birtakım talimatlar verdi.

"254 terörist etkisiz hale getirildi"

"Pençe-Kılıç Hava Harekâtı’nın başarılarla devam ettiğini" kaydeden Milli Savunma Bakanı Akar, "geniş çaplı harekât kapsamında şu ana kadar 471 hedef ateş altına alındığı, 254 terörist etkisiz hâle getirildiğini" söyledi.

"Doğu Türkistan'a Ses Ver" "Doğu Türkistan'a Ses Ver"

PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin iyice köşeye sıkıştırıldığının altını çizen Akar,“Teröristler alçakça sivil hedeflere saldırdılar. Bunları bir an önce susturacağız. Benzerini geçmişte Kilis’te, Hatay’da, Reyhanlı’da yaşadık. Ne zaman hudutların ötesini temizledik bu konuda bir noktaya geldik.” diye konuştu.

Bakan Akar ayrıca YPG'lilerin adalete teslim olmaktan başka çarelerinin bulunmadığını ifade etti.

Kaynak: MepaNews