Batı Şeria’da Filistin direnişi güçleniyor

dailyummah 181

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Mustafa Ebu Arra, Filistin direnişinin Batı Şeria’da daha da güçlendiğini ve direnişin kökünü kazıyacağını zanneden işgal rejiminin yanıldığını söyledi.

Cenin’de yüzlerce direnişçinin kendilerini koruyacak halk desteğine sahip olduğuna dikkat çeken Ebu Arra, işgal güçlerinin kampa arka arkaya düzenlediği baskınların her seferinde başarısız olduğunun, Filistin halkı ve direnişi karşısında gücünü kaybettiğinin göstergesi olduğunu ifade etti.

Ebu Arra, Filistin halkı Batı Şeria’da direnişçileri korurken Filistin Yönetimi’nin de direniş yolunda yürüyenlerden elini çekmesi gerektiğini belirtti.

batı şeria

“Batı Şeria direnişçilerine destek büyümeli”

Halkın direnişe desteğinin büyük olduğunu fakat söz konusu desteğin güçlendirilerek ciddi şekilde eyleme dönüştürülmesi gerektiğini bildiren Ebu Arra, Filistin halkının işgalcilere karşı birçok kez başkaldırdığını hatırlattı ve bu ruhun devam etmesi için güçlendirilmesini istedi.

Ebu Arra, işgalcilerin kışkırtıcı tavırlarının Filistin halkını direnişe sevk ettiğini kaydetti.

Cenin kenti son günlerde birçok direnişçisini işgal güçleriyle çatışmalarda şehit verdi.

İşgal güçlerinin dün sabah Cenin Kampı’na düzenlediği baskın sırasında yaşanan çatışmalarda Ahmed Es-Sa’di “Ebu İslam” isimli genç başına ve göğsüne isabet eden kurşunlarla şehit oldu.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi