Siyonist işgal güçleri bu sabah Batı Şeria'nın değişik bölgelerinde yine baskınlar gerçekleştirdi ve birçok kişiyi gözaltına aldılar

İşgal güçleri Nablus şehrinin El-Meric Caddesi'ne yaptıkları baskında Muhammed Fatum ve Halid Ala Et-Tavil isimli şahısları, El-Cebelu'ş-Şimali'den Samsam El-At'ut'u, Tel Caddesi'nde de Muhammed Curi'yi gözaltına aldılar.

Nablus'un batı kısmında yer alan El-Meric Caddesi'ne düzenlenen baskında Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında çatışma çıktığı haber verildi.  

İşgal güçlerinin Cenin'e bağlı Kuveyrit Kavşağı'na düzenledikleri baskında da Nur Meşarika ve Edhem Amur adlı gençleri yine Cenin civarında Tarık Ez-Zağbi isimli genci gözaltına aldıkları bildirildi. 

İşgal güçleri Ramallah'ta birkaç beldeye baskın düzenledi. Beytu Rima'da özgürleştirilmiş eski esirlerden Ahd Er-Rimavi'yi, Beyt Sira'dan Rami Hamdan ile Abdurrahman El-Hac isimli bir çocuğu, El-Muğayyir beldesinden de Atıf En-Na'san'ı gözaltına aldılar.

El-Halil'in güneyindeki El-Fevvar Mülteci Kampı'nda Halil El-İzze ile Muhammed, İzzet ve Ala isimli oğullarını ve Hasan, Muhammed ve İsmail El-İzze isimli kardeşlerini gözaltına aldılar.

İşgal güçleri Tubas'ta özgürleştirilmiş eski esirlerden Bessam Muslimani'nin evine baskın düzenleyip sıkıca arama yaptı, bu sırada ev eşyalarına da büyük miktarda zarar verdiler. Baskın yüzünden Filistinli gençlerle işgalci askerler arasında çatışma çıktı. 

Beytlahim'in kuzeyindeki Ayide Mülteci Kampı'na yaptıkları baskında Halid Akal Mustafa'yı gözaltına aldılar. İşgal güçleri buraya yaptıkları baskın esnasında, mülteci kampının giriş kısmında yer alan Beytlahim Erkekler Okulu'nu kapattılar. 

İşgal güçleri rutin hale getirdikleri ve genellikle gece yarısından sonra ve şafak sökmeden önce gerçekleştirdikleri baskınlarda evlerin mahremiyetlerini ihlal ediyor, insanları uygun olmadıkları bir halde yataklarından kaldırıyor, geniş çaplı aramalar yapıyor, özel eşyalarını karıştırıyor, ev eşyalarına büyük zarar veriyor, buldukları zaman kıymetli eşyalarını ve paralarını çalıyor, silahlarıyla dehşet saçarak çocukları korkutuyor ve bazılarını da gözaltına alıyorlar. Bu baskınlar yüzünden işgal altındaki Kudüs'te ve Batı Şeria bölgesinde yaşayan Filistinliler hiçbir zaman güven ve huzur içinde yatamıyor. Çünkü her an bir işgalci ekibin baskın düzenlemesi ihtimali var. 

West Bank Israeli night raid AFP

Müslüman Coğrafyalardan 6 Etkili Kadın Müslüman Coğrafyalardan 6 Etkili Kadın

Filistin Enformasyon Merkezi