Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremler nedeniyle Batı Trakya'daki soydaşlar, deprem bölgesindeki vatandaşlara yardım etmek, onların yaraları sarmak için adeta tek yürek oldu.

Bölgenin çeşitli noktalarında başlatılan ve pazar gününe kadar sürecek yardım kampanyaları kapsamında çok sayıda soydaş, depremden etkilenenler için acil ihtiyaç duyulan battaniye, hijyen malzemesi, bebek bezi, kışlık giysi gibi malzeme yardımında bulunuyor.

Yahyabeyli köyünde, Eren İsmail tarafından organize edilen yardım kampanyası da soydaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

İsmail, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Öncülüğünü yaptığım küçük bir yardım kampanyası çeşitli derneklerin katkısıyla çok büyük bir hal aldı. Büyük bir gururla söyleyebilirim ki bir tırımız yükleniyor ve Türkiye'ye yardıma gitmek için bekliyor." ifadelerini kullandı.

Köy halkı olarak önemli bir işe imza attıklarını söyleyen İsmail, toplanan yardımların en kısa sürede Türkiye'ye ulaşmasını diliyor.

Aynı kampanyada gönüllü olarak görev yapan İngilizce öğretmeni Kübra Çavuş Mehmet de deprem haberinden çok etkilendiklerini belirterek kampanyaya desteğin yoğun olduğunu ifade etti.

Gönüllülerden eczacılık fakültesi son sınıf öğrencisi Zehra İbrahim de "'85 milyon Türk' diyoruz ama daha fazlayız. Batı Trakya'da hep aklımızda olduğunuzu bilin istiyoruz." dedi.

Arakanlı Müslüman mülteciler eğitim fırsatı istiyor Arakanlı Müslüman mülteciler eğitim fırsatı istiyor

Basırlıköy'de imam olarak görev yapan Hasan Hüseyin, deprem haberinden hemen sonra harekete geçtiklerini belirterek "Ana vatan Türkiye'de meydana gelen depremle biz de çok etkilendik. Yüreğimiz dağlandı. Tüm ölmüşlerimize Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyoruz." diye konuştu.