Ukrayna’da işgalci Rusya’nın kullandığı İran yapımı kamikazelerin etkisiz hale getirilmesi hakkında Haluk Bayraktar’dan açıklama geldi.

Bayraktar, TB2’lerin yakın bir zamanda kamikazelere karşı koyabilecek seviyeye geleceğini bildirdi.

Mehmetçikten Dünya Kupası Güvenliğine Katkı Mehmetçikten Dünya Kupası Güvenliğine Katkı

Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, İstanbul’da düzenlenen havacılık ve savunma fuarı SAHA EXPO 2022’de yaptığı açıklamada, Bayraktar TB2 SİHA’larının havadan havaya füze ateşleyebilecek hale getirmek için çalışmalara başladıklarını bildirdi. Haluk Bayraktar, önceki gün Deutsche Presse-Agentur (DPA) medya servisinin İran yapımı kamikaze İHA’larına ilişkin sorusunu yanıtladı. İşgalci Rusya, İran’dan tedarik edilen kamikaze İHA’ları ile Ukrayna’nın kritik altyapı tesislerini hedef alıyor ve ayrıca sivilleri katletmeye devam ediyor.

BAYRAKTAR, YAKINDA KAMİKAZE İHA’LARINA KARŞI ETKİLİ BİR GÜÇ HALİNE GELECEK

Haluk Bayraktar, Bayraktar TB2 ve Akıncı’nın kamikazelere karşı koyabilecek düzeye gelmesi için çalıştıklarını bildirdi. Bayraktar, “Yakında Bayraktar TB2 ve Akıncılarımız, sadece insansız hava araçlarını değil, düşman uçaklarını da yok etmek için havadan havaya füzelerle donatılacak…testler yapıyoruz.” açıklamasını yaptı. Bayraktar, “Herhalükarda karşı önlemler almaya hazır olmamız gerekiyor… Ukrayna’nın egemenliğini korumasına tam destek veriyoruz” dedi.

981076-1723672564