Bedran işgalci İsrail rejimine baskı yapılması çağrısında bulundu

hamas

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Husam Bedran, El-Cezire kanalının “Ma Khafiye A’zam” (Bilinmeyen Daha Büyük) adlı programında yayınlananların işgalcilerin işledikleri cinayetlerin sadece bir kısmı olduğunu söyledi.

Bedran, Twitter hesabında yaptığı açıklamada, yayınlanan gerçeklerin esirleri kurtarmak ve özgürlüklerine kavuşturmak için daha ciddi çalışmayı gerektirdiğini ifade etti.

Esirleri işgal rejimi zindanlarından kurtarmanın kutsal bir görev olduğuna dikkat çeken Bedran, esirler davasının sadece Filistinlilerin değil dünyadaki her özgür insanın davası olduğunu dile getirdi.

El-Cezire kanalındaki programda yayınlananların sürpriz olmadığını söyleyen Bedran, bununla birlikte programın kalbinde en ufak insanlık taşıyanların dahi şüphelerini gidereceğini ve onları işgal rejimi zindanlarındaki zulmün sona ermesi için çalışmaya sevk edeceğini kaydetti.

Merkezi Katar’da bulunan El-Cezire televizyon kanalı önceki akşam yayınladığı “Ma Khafiye A’zam” isimli programda, işgal rejiminin Filistinli esirlere yönelik insanlık dışı uygulamalarıyla ilgili gerçekleri gündeme taşıdı.

Programda işgal rejiminin adamlarının uygulamalarıyla ilgili gizlice çekilen bazı fotoğraflar ve videolar ekranlara yansıtıldı. El-Cezire’nin yayını Filistin’de ve Arap dünyasının genelinde önemli yankı buldu.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi