Çeçen Komutan Osmayev: Kadirov’un milisleri insanların mallarını yağmalayan kadrolar

dailyummah 366

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadırov’un askerleri, Ukrayna sınırındaki cephe hattından 30-40 km uzakta Rusların arkasına saklanarak sürekli video çekip yayınlamaya devam ediyor. 

Ukrayna için savaşan Çeçen taburunun komutanı Adam Osmayev, Kadırov’u destekleyenleri, cepheden uzakta oturan, insanları soyan, tavuk çalan kadrolar olarak nitelendirdi. Çeçen komutan Osmayev, “İşgalci Rusya, Ukrayna’da yenilgiyle sona erecek. Bu vaka aynı zamanda Rusya’nın Kafkasya’daki yenilgisidir.” dedi. Ayrıca Osmayev, işgalci saldırıların şiddetlenebileceğine dikkat çekerek hazır olmak gerektiğini vurguladı.

Kendisini Putin’in piyadesi olarak nitelendiren Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadırov’un Ukrayna sınırından 30-40 km uzaklıkta konuşlandırılan özel askerleri, sivilleri soymaya çalışıyor ve sınırdaki halkın tavuklarını çalmaya devam ediyor. 

Ukrayna için savaşan, daha önce işgalci Rus birliklerinin Ukrayna’ya saldırmasının ardından, Ukrayna’yı sonuna kadar destekleyeceklerine dair güvence veren Çeçen taburunun komutanı Adam Osmayev, işgalci Rus saldırılarına ve Putin’i açık şekilde destekleyen Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadırov’a dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Çeçen komutan Adam Osmayev, “Onlardan korkmayın, gerçek Çeçenler bugün sizinle, biz burada savaşıyoruz.” dedi. Osmayev, Ramzan Kadırov’un askerlerinin işgalci Rus ordusunun arkasına saklanarak sürekli video çekmekle meşgul olduğunu vurguladı.

çeçen kadirov

Çeçen Komutan, “Kadirov’un milislerinin Ukrayna’daki Çeçenlere karşı tutumu kötü”

Çeçen Komutan Adam Osmayev, “Ramzan Kadırov’un askerlerinin, Ukrayna’daki Çeçenlere karşı tutumu oldukça kötü, sevmiyor.” ifadesine yer verdi.

Ayrıca komutan Osmayev, Kadırov’un askerlerinin korkak olduğunu, cepheden uzak mesafede savaşa girmeden sivillerin mallarını yağmaladığını ve tavukları çalarak karnını doyurduğunu da belirtti.

Savaş her an alevlenebilir

Adam Osmayev, “İşgalci Rus ordusunun ana hedefi Kıyiv’i ele geçirmektir. Şu anda sahada güçsüz olsalar da yeniden bir araya gelmenin peşindeler. İlk başta başarılı olamadılar. Bu yüzden hırslılar. Savaş her an alevlenebilir. Şiddetli çatışmalara girebiliriz. Her daim tetikte olmalıyız.” ifadesini kullandı.

Kaynak: Kırım Haber Ajansı