El-Aruri: Batı Şeria yeni bir intifadanın eşiğinde

1745236572 1507371268

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Salih El-Aruri, Batı Şeria’nın İsrail işgaline karşı yeni bir intifadanın eşiğinde olduğunu söyledi.

El-Aruri, yaptığı açıklamada, Hamas liderlerinden eski bakan Vasfi Kabha’nın Cenin’de yapılan cenaze törenine katılan büyük kalabalığın halkın direniş etrafında kenetlendiğini gösterdiğini ifade etti.

Kabha’nın hayatından ve mücadelelerinden örnekler veren El-Aruri, Filistinli eski bakanın hayatını Allah yoluna, halkının ve ümmetinin davasına adadığını bildirdi.

El-Aruri, Kabha’nın azimli bir milli lider olduğuna işaret ederek, eski bakanın şartlar ne olursa olsun hiçbir görevden kaçmadığını, İslami hareket içinde büyüdüğünü ve ölünceye kadar da içinde kaldığını kaydetti.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı, eski bakan Vasfi Kabha’nın vefatı dolayısıyla Filistin halkına taziye dileklerini ileterek, Kabha’nın Filistin halkı ve İslam ümmeti için övünç kaynağı olmaya devam edeceğini, ailesinin gurur duyduğu simge bir şahsiyet olarak kalacağını dile getirdi.

Hamas’ın Batı Şeria’daki önde gelen isimlerinden milletvekili Fethi Kar’avi de Kabha’nın cenaze törenine katılımın Filistin’e ve ümmete yeniden ümit verdiğini, Filistin halkının hâlâ diri olduğunu gösterdiğini söyledi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi