Hamade: İsrail’in Cenin’i aç bırakma tehdidi direnişi kıramadığını gösterir

dailyummah 219

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Kudüs temsilcisi Muhammed Hamade, İsrail işgal rejiminin Filistin halkını ve özellikle de Cenin ahalisini abluka altına almakla ve aç bırakmakla tehdit etmesinin Filistinlileri onun önünde eğilmeye zorlayamayacağını ve direnişin gücünü kıramayacağını ifade etti. 

Hamade bugün (11 Nisan Pazartesi) yaptığı basın açıklamasında, işgal rejiminin bütün bu tehditlerinin aslında Filistin halkının iradesini kırmak için başvurduğu tüm yöntemlerin iflas ettiğinin, başarısız kaldığının bir göstergesi olduğuna dikkat çekti. 

Hamade; “Filistin’deki her şehir yıkıma isyan eden bir kaledir. İşgal rejiminin halkı aç bırakma gibi aptalca çabaları ise ona bir yarar sağlamayacaktır. Her köşeden onun karşısına çıkan kahramanlar olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

hamade cenin

Cenin kahramanları yalnız değil

Hamade, abluka ve aç bırakma da dahil olmak üzere zulmün her çeşidine direnen ve göğüs geren Filistin halkının bugün küçük düşürülemeyeceğini, ondan kararlılık ve sebattan başka bir şeyin görülemeyeceğini vurguladı. 

Hamas sözcüsü Cenin kahramanlarının sahada yalnız olmadıklarını, Gazze’nin yaralı olmasına rağmen yine de Kudüs Kılıcı Harekatı ile Kudüs’ün ve Mescidi Aksa‘nın yardımına koştuğunu hatırlattı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi