Hamas, esirlerin yaşadıklarını yakından takip ediyor

hamas tan kritik esir takasi aciklamasi 106339

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi ve Esirler, Şehitler ve Gaziler Ofisi sorumlusu Zahir Cebbarin, direniş liderliğinin işgal rejimi zindanlarında esirlerin yaşadıklarını yakından takip ettiğini söyledi.

Direnişin kartlarının masada hazır olduğunu kaydeden Cebbarin, işgal rejiminin esirlere ve meşru haklarına yönelik olumsuz tavrında daha da ileri gitmesi halinde her an her şeyi beklemesi gerektiğini dile getirdi.

Cebbarin, dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Gilboa Cezaevi’nden kaçmayı başaran “Özgürlük Tüneli” kahramanlarının güvenlik sisteminin zayıflığını ortaya çıkarmasının ardından işgal güçlerinin esirlerden intikam alarak itibarını geri kazanmaya çalıştığını kaydetti.

Filistinli her esirin özgürlüğe kavuşmak için her türlü yola başvurma hakkı olduğuna işaret eden Cebbarin, esir hareketinin ve Filistin halkının ilk andan itibaren işgal rejiminin gerginliği tırmandırma ve esirlerin koşulları konusunda yeni bir emrivaki yapma niyetine karşı koyduğunu açıkladı.

Filistin halkının ve esirlerin iradesinin zafer kazandığını ve işgal rejiminin geri adım atmak zorunda kaldığını söyleyen Cebbarin, idari hapis cezalarını protesto için açlık grevi yapan esirler konusunda Hamas’ın görüşmelerini sürdürdüğünü bildirdi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi