Hamas: Filistin Yönetimi’nin siyasi tutuklamaları yoğunlaştırması cinayet

20210922 2 50139323 68991117

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Şeria’da siyasi tutuklamaları yoğunlaştırmasının Filistin halkını hedef alan bir cinayet olduğunu, söz konusu tutuklamaların ancak işgal rejimine ve politikalarına hizmet edeceğini söyledi.

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım, Batı Şeria’da siyasi tutuklamalar yoluyla vatandaşlara yönelik birçok ihlal gerçekleştirildiğini belirtti.

Batı Şeria’da özgürlüklerin baskı altında olduğuna ve ifade özgürlüğünün bulunmadığına işaret eden Kasım, Filistin Yönetimi’nin bu politikasının devam etmesinin tüm milli çıkarları görmezden gelmek olduğunu bildirdi.

Hamas sözcüsü, Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin ihlallerinin İsrail’in Filistinlilere ve topraklarına yönelik saldırılarının yoğunlaştığı, Batı Şeria’da Yahudi yerleşim faaliyetlerinin arttığı bir dönemde gerçekleştiğine dikkat çekti.

Kasım, Filistin Yönetimi’nin bu tavrına dur diyecek ve Batı Şeria’da yaşayan Filistinlilerin özgürlüklerini baskı altına almasına son verecek ortak bir tavır benimsenmesi çağrısında bulundu.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi