Heniyye, Cezayir Zirvesi'nde bir araya gelen Arap Birliği üyesi ülkelerin liderlerini Filistin halkının direnişine ve mücadelesine destek vermeye çağırdı. 

Heniyye, Arap Birliği teşkilatının dün (1 Kasım Salı) Cezayir'de zirve toplantısını başlatması münasebetiyle yaptığı açıklamada, üç yıl ara verilmesinden sonra gerçekleştirilen Arap Birliği Zirvesi'nin başlamasının Cezayir'in bir buçuk milyon şehit verdikten sonra ülkeyi işgalden kurtaran bağımsızlık savaşının başlamasının yıl dönümüne denk gelmesinin iyi bir tesadüf olduğuna işaret ederek Filistin topraklarının da bugün işgalcilerin postalları altında inlediğini, Filistin halkının sürekli yeni şehitler verdiğini, bununla birlikte bağımsızlık yolunda sürekli ilerleme kaydettiğini hatırlattı. 

Katar'da Faslı Taraftarlar Tarihi Zaferi Kutladı Katar'da Faslı Taraftarlar Tarihi Zaferi Kutladı

Heniyye, kendilerinin Arap ulusunun liderleriyle ve halklarıyla kendilerinin yanında olduğuna inanmak istediklerini vurguladı. 

Heniyye, Filistin halkının bugün en zor ve sıkıntılı dönemlerinden birini geçirdiğini, işgal rejiminin Filistin halkına, toprağına ve mukaddesatına yönelik saldırılarında iyice azgınlaştığını, mübarek Mescidi Aksa'nın saldırılara ve yahudileştirme faaliyetlerine maruz kaldığını vurguladı.

1018316866

Filistin Enformasyon Merkezi