İkrime Sabri: Mescid-i Aksa’da itikaf şimdiden başlamalı

dailyummah 179

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi’nin işgal yönetiminin Ramazan’ın ikinci on gününde Mescid-i Aksa’da itikaf yapılmaması ve itikafın son on güne bırakılması talebine olumlu cevap verdiğini ifade etti.

Sabri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’da görevli alimlerin konuyu görüştüklerini ve itikafın şimdiden başlaması gerektiğini söylediklerini bildirdi.

İkrime Sabri, “Büyük bir tuzak hazırlanıyor”

İşgalcilerin komplolarının ve düzenlemek istedikleri baskınların Mescid-i Aksa’da nöbet tutmayı gerektirdiğine dikkat çeken Sabri, Yahudi yerleşimci çetelerin Mescid-i Aksa’yı hedef alan büyük bir tuzak hazırladıklarını kaydetti.

ikrime sabri

Ramazan ayının üçüncü haftası Yahudilerin bir hafta sürecek Hamursuz (Pesah) Bayramı’na denk gelirken gözler Mescid-i Aksa’ya çevrildi.

Yahudi bayram günlerinde Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınları yoğunlaştıran Yahudi yerleşimciler, bu yıl Mescid-i Aksa’nın avlusunda kurban kesmeyi planlıyorlar.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınların gerginliği tırmandırabileceği ve geçen yıl olduğu gibi çatışmalara yol açabileceği uyarıları yapılıyor.

İşgal yönetimi genelde Ramazan ayının son on gününde binlerce Filistinlinin itikafta olduğu Mescid-i Aksa’ya Yahudi yerleşimcilerin baskın düzenlemelerine izin vermiyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi