İran Devrim Muhafızlarının Suriye'de kritik öneme sahip olan Deyrizor şehrinde silahlı milis sayısını arttırmak için girişimlerde bulunduğu belirtiliyor.

İranSuriye'nin Deyrizor şehrindeki Rusya'ya karşı olan gücünü daha da arttırmak için bölgeden daha fazla milis toplamak için yoğun bir çalışmaya girdi. 

İsrail, Ürdün Konsolosunu Mescid-i Aksa'ya Almadı İsrail, Ürdün Konsolosunu Mescid-i Aksa'ya Almadı

İran'ın bölgede daha etkin hale gelmek ve Suriye'deki varlığını devam ettirmek için Devrim Muhafızları her yaştan milise kapılarını açtı. İran'ın burada topladığı milislere ise bölgeye gönderdiği deneyimli devrim muhafızları yetkilileri ve bazen de Hizbullahkomutanları  tarafından eğitim veriliyor.  

İran'ın Suriye'deki gençleri kendi tarafına çekmek ve kendi adlarına savaşmaları için bölgede uzun zamandır propaganda faaliyetleri  sürdürüyor. İran Devrim Muhafızları tarafından eğitim verilen bu gençlerin bir kısmına hemen görev verilirken bir kısmına da yedek güçler olarak görev verilmesini bekliyor.

İran'ın Deyrizor'da bir de nükleer tesisi bulunuyor ve bu tesis Tahran için büyük bir öneme sahip. Ocak başında İsrailli bir komutan İran'ın Deyrizor'daki nükleer santralinden bahsetmiş ve o bölgeye bir saldırı olabilceği imasında bulunmuştu. İsrail, İran'a karşı yaptığı tüm saldırılarda önce Rusya'ya haber veriyor.

Ortadoğu Haber