Hamas Sözcüsü Hammade, Filistinli eylemcinin Kudüs'te gerçekleştirdiği ve üç işgalci askerin yaralanmasına neden olan eylemi tebrik ettiğini dile getirdi. 

Hammade yaptığı basın açıklamasında Kudüs ahalisinden yeni bir kahramanın büyük bir cesaret ve güç ortaya koyarak gerçekleştirdiği eylemin, işgalciye Kudüs'ün direnişin ana merkezi olmaya devam edeceği mesajını verdiğine dikkat çekti. 

Hammade, Kudüs'te, Mescidi Aksa'da ve Filistin'in diğer tüm bölgelerinde olan bitenlere Filistin halkının sessiz kalmayacağını, işgal rejiminin tüm inatçı tutumuna rağmen direnişi tercih etmeye devam edeceğini vurguladı. 

Hammade, Filistin halkının direniş yolunda yürümeye devam edeceğini ve işgale karşı kullanılacak tek dilin direniş silahının dili olduğunu ifade etti. 

Dün işgal altındaki Kudüs'ün Eski Şehir kısmında gerçekleştirilen bıçaklı eylemde üç siyonist işgal askeri yaralanırken, eylemi gerçekleştiren mücahit işgal polislerinin mermileriyle şehit edilmişti. 

Rusya, Tatar Mimarisinin Tek Örneği Hansaray'ı Yok Ediyor Rusya, Tatar Mimarisinin Tek Örneği Hansaray'ı Yok Ediyor

Kudüs'ün Ebu Dis beldesi ahalisinden, 20 yaşındaki Amir Husam Bedr Halebiye, Mescidi Aksa'nın kapılarından Babu'l-Meclis civarında işgal askerlerini bıçaklamıştı.

000_1468ea

 Filistin Enformasyon Merkezi