Filistin İslami Cihad'ın siyasi büro üyesi Muhammed Al-Hindi yaptığı açıklamada, direniş grubunun İsrail işgal yetkilileriyle "büyük bir savaşa" hazırlandığını söyledi.

Al-Aksa TV'ye konuşan Al-Hindi, "Filistin davası tüm bölge için çözüm ve istikrarın anahtarıdır. Direnişe bağlıyız ve işgal altındaki Batı Şeria'ya yönelik art arda düzenlediği saldırıların savaşı sona erdireceğini düşünen Filistin Yönetimi'nin işgalcilerle görüşmelerini umursamıyoruz. Hayır, Filistinli gruplar ve Filistin halkı büyük savaşa hazırlanıyor" ifadelerini kullandı.

Al-Hindi, Kudüs ve işgal altındaki Batı Şeria'nın, İsrail işgal devletiyle mücadelenin "özü" olduğunu yineledi.

İslami Cihad'ın üst düzey üyesi, işgal altındaki topraklardaki tüm Filistinlilerin, 1948'de işgal edilen Filistin'in ve diasporanın İsrail işgaline karşı mücadelelerinde "direniş savaşçılarının arkasında durduğunu" vurguladı.

Aynı zamanda Filistin Yönetimi'nin [İsrail ve müttefikleri tarafından] hedef alınarak "tamamen felçli bir yapıya" dönüştürülmesinin bölgedeki güvenlik tehditlerini artıracağını söyledi. "Bu nedenle bölgedeki pek çok ülke Filistin Yönetimi'ni desteklemeye çalışıyor" dedi. "İsrail'in işgal devletini korumak ve yerleşimcilerin güvenliğini sağlamak için Filistin Yönetimi'nin güçlü güvenlik hizmetlerine ihtiyacı var."

Bu nedenle Al-Hindi, güçlü bir Filistin Yönetimi'nin İsrail'in güvenlik açısından yararına olduğunu ekledi, ancak bu, Batı Şeria'nın bağımsız ve yaşayabilir bir Filistin devleti olması için "artık geçerli olmadığı" anlamına geliyor.

Son İsrail seçimleri hakkında yorum yapması istendiğinde, "Son seçim İsrail toplumu içindeki toplumsal sürtüşmeyi derinleştirdi. Bir liderlik krizi var. Netanyahu bir hükümet kurmaya çalışıyor ama aynı zamanda Arap devletleriyle imzaladığı ihanet anlaşmalarını kaybetmek istemiyor" dedi.

KİK Zirvesi'nden Kudüs'teki Eylemlerin Durdurulması Çağrısı KİK Zirvesi'nden Kudüs'teki Eylemlerin Durdurulması Çağrısı

Kaynak: MEMO