İslami Cihad: Kudüs’ü özgürleştirene kadar yolumuza devam edeceğiz

dailyummah 47

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale, işgal güçlerinin Cenin’de şehit ettiği gençleri selamlayarak, direnişin özgür ve cesur insanların etrafında toplandığı seçenek olduğunu söyledi.

En-Nehhale, dün akşam yaptığı konuşmada, “Orucun üzerimize farz kılındığı gibi cihadın da farz kılındığı mübarek Ramazan ayında Cenin’de şehit düşen kardeşlerimin ve tüm şehitlerin önünde eğiliyorum” dedi.

Şehitlerin önceki gece cihat ayetini ve oruç ayetini bir araya getirdiklerini ifade eden En-Nehhale, Filistin halkının kahramanlığının şahidi olarak kalacak Cenin Kampı Savaşı’nın 20’nci yıldönümünde konuştuğunu hatırlattı.

islami cihad

İslami Cihad Genel Sekreteri, “İşgalden tamamen kurtulana kadar devam edeceğiz”

Mücahitlerin Batı Şeria’da fedakârlığın ve kahramanlığın en güzel örneklerini ortaya koyduklarına işaret eden En-Nehhale, Allah’ın yardımının geleceğine inanarak şehitlerin vasiyetlerini yerine getirmeye ve yollarından yürümeye davet etti.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Kudüs’ü ve Filistin’in tamamını işgalden kurtarana kadar yollarına devam edecekleri sözünü verdi.

İşgal güçleri Cenin’in güneyindeki Arrabe Kavşağı’nda Filistinli üç genci şehit etti.

İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri, işgal güçlerince şehit edilen 30 yaşındaki Saib Abahire, 24 yaşındaki Halil Tavalibe ve 25 yaşındaki Seyf Ebu Lubde’nin mücahitlerinden olduğunu açıkladı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi