Siyonist İsrail güçleri dün (6 Kasım Pazar) akşam işgal altındaki Kudüs'te ikisi çocuk 3 Filistinliyi gözaltına aldı.

Kudüs'e bağlı Ram beldesine, Batı Şeria'nın güney kesiminde yer alan El-Halil vilayetine bağlı Mesafir Yatta kasabasına ve Selfit'in bir köyüne de baskınlar düzenledikleri haber verildi. 

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri Mescidi Aksa'nın güneyindeki Silvan'ın Aynu'l-Levze Mahallesi'nde Zeyd Ebu Kuveydir ve Muhammed Savaliha isimli çocukları gözaltına alarak El-Meskubiyye sorgulama merkezine götürdüler. 

Dün sabah yine Kudüs'ün Silvan semtinde evlerini basarak gözaltına aldıktan sonra haklarında idari tutuklama kararı verdikleri Mustafa El-Abbasi ve Halil El-A'ver isimli gençlerin tutukluluk sürelerini de gelecek Çarşamba'ya kadar uzattıkları bildirildi. 

İşgal güçlerinin dün akşam Kudüs'ün batısındaki Me'menullah alışveriş merkezinden de bir genci gözaltına aldıkları haber verildi. 

Görgü tanıkları işgal rejiminin "Sınır Koruması" birliklerine mensup askerlerin ve güvenlik elemanlarının gence önce saldırıp onu şiddetle darp ettiklerini sonra da gözaltına aldıklarını dile getirdi.

İşgal güçleri dün akşam ayrıca Kudüs'ün kuzeyindeki Ram beldesine baskın düzenledi. 

İşgal güçlerinden bir grubun da El-Halil'in güneyindeki Mesafir Yatta kasabasına bağlı Et-Tevani köyüne baskın düzenlediği belirtildi. 

İşgal güçlerinden bir başka grubun da Selfit'in Merda köyüne baskın düzenlediği haber verildi. 

Hinduların Babri Cami'ni Yıkmasının Üzerinden 30 Yıl Geçti Hinduların Babri Cami'ni Yıkmasının Üzerinden 30 Yıl Geçti

Filistin Enformasyon Merkezi