Fulla Rasmi al-Masalma İsrail güçleri tarafından başından vuruldu. Yaralanan 15 yaşındaki genç kız İsrail güçleri tarafından ölüme terk edildi.

Fulla Rasmi al-Masalma, Ramallah'ın batısındaki Beitunia'da bir ordu baskını sırasında İsrail askerleri tarafından hiçbir uyarı yapılamdan başından vuruldu. Arabayı kullanan arkadaşı ise hayati olmayan bölgelerden yara aldı. 

15 yaşındaki Fulla Rasmi adlı genç kız ağır yaralı olmasına rağmen İsrail güçlerinin engellemesi sonucu tıbbi yarım alamadı ve 25 dakika ölmesi için beklenildi. 

Görgü tanıkları İsrail güçlerinin yaptıkları şafak baskını sırasında oradan geçen bir araca hiçbir uyarı yapmadan ateş açtıklarını söylüyor. Aracın normal bir hızda olmasına rağmen İsrail güçlerinin neden hiçbir uyarıya dahi gerek duymadan yaylım ateşi açtıklarını anlamadıklarını ifade ediyorlar. 

İsrail neredeyse her gece şafak baskını düzenliyor ve bu baskınlarda Filistinlileri sistematik olarak katediyorlar. 

İsrail bilinçli ve sistematik olarak işledikleri bu cinayeteler karşısında ise hesap verme konusunda bütün uluslar arası toplum ve kuruluşlara rest çekiyor. 

İsrail'in Askeri Tırmanışı, Filistin'i Şiddet Sarmalına Sürükleyebilir İsrail'in Askeri Tırmanışı, Filistin'i Şiddet Sarmalına Sürükleyebilir

Kaynak: Ortadoğu Haber