İsrail yalnız kurt eylemlerinden endişe duyuyor

dailyummah 45

İşgal rejimi polisinde görevli bir subay, hâlihazırdaki en büyük endişelerinin yalnız kurt eylemleri olduğunu söyledi.

İsrail’de Haaretz gazetesinde yayınlanan haberde, işgal polisinin Ramazan’ın ilk haftasında son günlerdeki eylemlerin örnek alınmasından endişe duyduğu ifade edildi.

Haberde, yüksek rütbeli bir subayın “Sahada gerginliğin tırmanmadığını görüyoruz. Fakat asıl korkumuz son eylemlerin taklit edilerek yalnız kurt eylemlerinin gerçekleştirilmesi. En büyük endişemiz bu” dediği kaydedildi.

yalnız kurt eylemleri israil

İsrail Haaretz gazetesi, “Olaylar büyüyebilir”

Haberde ayrıca, dün Cenin’de İslami Cihad Hareketi’ne ait bir hücrenin tasfiye edilmesinin ardından DAEŞ veya İslami Cihad üyelerinin oluşturduğu bir başka endişe kaynağı olduğu dile getirildi.

Haaretz, işgal polisi subayının “Bu istisnai olaylar tek başına hareket edenleri eyleme sevk edebilir” dediğini aktardı.

Gazete, işgal polisinin geçen yılın aksine bu yıl Ramazan’ın ilk günü Kudüs’te olağanüstü bir olay gerçekleşmesinden kaçındığını, Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya ulaşmalarına izin verdiğini ve tacirlerin Eski Belde semtine girişlerini kolaylaştırdığını, dün gece işgal polisine boş şişe atılması üzerine birkaç kişinin gözaltına alındığını fakat meydandaki herkesin dağıtılmadığını yazdı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi