İsrailli gazeteci Bennett’i çocuksu tavırlar sergilemekle suçladı

Yoni Ben Menahem 90 724x375 1

Siyonist medyanın tanınmış gazeteci ve araştırmacılarından Yoni ben Menachem, işgal rejiminin başbakanı Naftali Bennett’i içinden çıkılmaz hatalar yapmakla ve çocuksu tavırlar sergilemekle suçladı. 

Siyonist medyanın tanınmış yazarlarından olan Ben Menachem, Bennett’in anketlerde hiç ilerleme kaydedemediğini, siyasi bir tabanının bulunmadığını, izlediği politikanın da tamamen çocuksu olduğunu ve bu yüzden çok zora sokucu yanlışlar yaptığını ileri sürdü. 

Ben Menachem, Bennett’le ilgili yorumunda; “Bennett bir lider olarak asla ilerleme kaydedemez. O, Yair Lapid’in elinde bir kukladır.” ifadesini kullandı. 

Bennett’in aslında Netanyahu’nun gölgesinde varlığını sürdürdüğünü ve çok basit şeylerde onu taklit ettiğini ileri süren Ben Menachem; “Ama henüz vakit geçmiş sayılmaz. Eğer siyasi bir sağlığa kavuşması gerekiyorsa ilk atması gereken adım danışmanlarını değiştirmek olmalıdır.” dedi. 

Oslo Anlaşması sonrasında Yasir Arafat’la ilk röportaj yapan İsrailli gazeteci olarak bilinen Yoni ben Menachem, Filistin’le ilgili politikalar konusunda da uzman olarak tanınıyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi