Hamas sözcüsü Kanu: Halkımız savaşını sürdürüyor ve Kudüs yanlız bırakılmayacak

dailyummah 91

Hamas Sözcüsü Abdullatif el-Kanu, Filistin halkının İsrail işgaline karşı savaşını sürdürdüğünü doğruladı ve halkın işgale karşı birlik içinde olduğunu vurguladı.

Kanu, Batı Şeria ve Kudüs’teki sürekli kararlılık durumunun ve direniş eyleminin tırmanmasının, Filistin halkının savaşını sürdürdüğünü ve işgale işgal altındaki Kudüs’ü tek başına bırakma fırsatı veremeyeceğini teyit ettiğini söyledi.

Hamas sözcüsü, Filistin halkının bu topraklarda tam bir hakka sahip olduğunu, işgalin çaresizliğini ve başarısızlığını bugün de gözler önüne serdiğini, işgalin önlemleri ve ihlallerinin Filistin halkının iradesini kırmayacağını vurguladı.

hamas sözcüsü kanu

Kanu, “Asi gençliğin iradesini kıramadılar”

Hamas sözcüsü, işgalin Batı Şeria‘da yüzlerce yedek askeri seferber ettiğine, tüm bu önlemlerin halkımızın ve asi gençliğin iradesini kırmada başarılı olmadığına dikkat çekti.

Arabulucuların kapısındaki işgal yöntemlerinin ve bazı ülkelere yapılan ziyaretlerinin, işgalcilerin yerleşimci sürülerine yönelik sürekli operasyonlardan korktuğunu ve ürktüğünü teyit ettiğini kaydetti.

Kaynak: Hamas