Komsic: Gerekirse yine savaşırım

zeljko komsic 810x540 1

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Zeljko Komsic, Bosna Hersek’in parçalanıp yok edilmesine izin vermeyeceğini ve gerekirse yine 90’lı yıllardaki gibi ülkesini savunacağını söyledi.

Deutsche Welle’ye konuşan Komsic, “O noktaya gelip geçtiğimiz asırda olduğu gibi ülkemi savunmak durumunda kalmamak için her şeyi yapacağım. Fakat beni köşeye sıkıştırırlarsa elbette aynı şeyler olacak çünkü ülkemi bölmelerine ve yok etmelerine izin veremem” dedi.

Uluslararası toplumu Bosna Hersek’te olayların bu şekilde gelişmesine sebep olanları “net bir şekilde isimlendirmeye” davet eden Komsic, “Bosna Hersek ve bölgeyi kaos, şiddet, savaş ve daha fazla kana doğru itenin kim olduğunu söylemek zorundalar” diye konuştu.

“Kötülük girdabının süratlendiğini” ve “geçmişin hayaletlerinin” bir türlü tarihe karışmadığını söyleyen Komsic, sadece kendi neslinin değil genç nesillerin de bu çılgın ve hastalıklı “büyük devlet” temalı etnik ve milliyetçi efsanelerden kurtarılması ve artık hayata ve işlerine odaklanabilmeleri gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Balkan News