Kuveyt Başbakanı Nevaf el-Ahmed es-Sabah, Irak Başbakanı Şiya es-Sudani ile ikili ilişkileri ve ilişkileri çeşitli alanlarda geliştirme yollarını görüştü.

"Sahte Özgürlük Sloganları İranlıları Yanıltmaz" "Sahte Özgürlük Sloganları İranlıları Yanıltmaz"

Kuveyt haber ajansı KUNA'nın haberine göre, Kuveyt Başbakanı Sabah ile Irak Başbakanı Sudani, Kuveyt'te bir araya geldi.

Görüşmede, ikili ilişkiler ve iki ülkenin çıkarlarına hizmet eden çeşitli alanlardaki ilişkileri güçlendirmenin yolları ele alındı.

Ayrıca bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ve bu gelişmeler karşısında ülkelerinin tutumlarını da görüşen ikili, ortak öneme sahip konularda istişarenin ve koordinasyonun önemini vurguladı.

Kuveyt Veliahtı Sabah da Sudani'yi kabul etti

Öte yandan habere göre, Kuveyt Veliahtı Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, ülkeyi ziyaret eden Sudani ve beraberindeki heyeti Beyan Sarayı'nda kabul etti.

Irak resmi ajansı INA'ya göre, Irak Başbakanı'nın basın ofisi tarafından yayımlanan açıklamada, Sudani'nin "Kuveyt ile ortak çıkarlarına hizmet eden birçok dosyayı çözme çabasında" olduğu belirtildi.

Kuveyt Veliaht Prensi Sabah ile Sudani'nin "ikili ilişkiler ve tarihi bağlar çerçevesinde bu ilişkileri sağlamlaştırma yollarını ele aldıkları" ifade edildi.

Çeşitli düzeylerde karşılıklı iş birliğinin sürdürülmesi vurgusu yapılan görüşmede, iki ülkenin istikrarını ve halklarının refahını artıracak şekilde çeşitli konularda ortak görüşme ve koordinasyonun sürdürülmesi gerektiğine işaret edildi.

Irak Başbakanı Sudani, 27 Ekim'de göreve başlamasından bu yana ilk kez Kuveyt'i ziyaret ediyor.