Libya Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, Kabir, İtalya'nın Trablus Büyükelçisi’ni kabul etti ve ‘ortak çıkarları' ilgilendiren toplantı gerçekleşti.

Şark'ul Avsat'ın Libya merkezli ‘Afrigate News’ sitesinden aktardığı habere göre, Libya Merkez Bankası Başkanı Sıddık el-Kebir’in İtalya Merkez Bankası'ndan bir yetkili ile şeffaflığı artırma ve ekonominin çarkını döndürme adına yapılacakları görüştüğünü aktardı.

Putin: “Uluslararası Ticaret Krizde” Putin: “Uluslararası Ticaret Krizde”

Libya Merkez Bankası'ndan yapılan kısa açıklamaya göre görüşme, Kabir’in İtalya'nın Trablus Büyükelçisi’ni kabul ettiği ve ‘ortak çıkarları ilgilendiren birçok konuda görüş alışverişinde’ bulunulan toplantı sırasında gerçekleşti.

İstanbul'da yedincisi düzenlenen Akdeniz ülkelerinin merkez bankası başkanlarının yıllık konferansına katılan Kebir burada yaptığı konuşmada, küresel olarak var olan zorluklar çerçevesinde merkez bankalarının rolüne ve enflasyonu düşürmek için para ve maliye politikası arasındaki koordinasyonun önemine değindi. Libya Merkez Bankası Başkanı, merkez bankalarının ekonomi politikaları arasında tam bir koordinasyon sağlarken daha esnek ve bağımsız para politikalarıyla çalışması gerektiğine dikkati çekti.