13 yaşından beri esir tutulan Ahmed Manasıra'nın (20) ailesi evlatlarının işgal zindanlarından kurtulmasını istiyor.

Çocuk yaşında esir edilen ve soruşturma esnasında kendisine hem bedensel hem de psikolojik yönden işkence edilmesi sebebiyle ruhsal ve bedensel sağlığı bozulan Ahmed Manasıra'nın ailesi, işgal zindanlarında çocuklarına yönelik hücre hapsi işkencesinin son bulması için müdahale edilmesi çağrısı yaptı. 

Manasıra'nın annesi yaptığı basın açıklamasında, zaten sağlık durumu kötü olan çocuklarının uzun süreden beri Askalan Cezaevi'nde hücre hapsine maruz bırakılması sebebiyle durumunun gittikçe daha da kötüleştiğini, hiç kimseyi göremediğini ve kimseyle konuşma imkanının olmadığını dile getirdi. 

Annesi kendisinin arzusunun ve temennisinin onu kucaklamak ve yanına almak olduğunu, ancak en azından hücre hapsinden kurtarılması için insanlık adına bir şeyler yapılmasını istediğini dile getirdi.

"Filistin Meselesine Adil Bir Çözüm Bulunmasını Vurguluyoruz" "Filistin Meselesine Adil Bir Çözüm Bulunmasını Vurguluyoruz"

Anne, oğlu Ahmed'in işgalciye karşı duran ve kendisine yapılan hücre hapsi işkencesinin son bulması için ona baskı yapan birilerini yanında görmek istediğini belirtti.

13 yaşında esir edilen ve bugün 20 yaşına gelmiş olan Ahmed Manasıra'nın maruz kaldığı insanlık dışı uygulamalar, işkenceler ve hücre hapisleri yüzünden ruhsal ve bedensel yönden birçok sorun yaşadığı belirtiliyor. Bu arada soruşturma esnasında maruz kaldığı darp yüzünden kafasında şişme meydana geldiği ve bu sebeple çok şiddetli baş ağrıları ve acılar çektiği belirtiliyor. 

İşgal güçleri 2015 yılında Ahmed Manasıra'yı, bıçaklı eyleme kalkıştıkları iddiasıyla, amcasının oğluyla birlikte üzerlerine ateş ettikten sonra esir etmişlerdi. 

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi