İsrail'in Yeni Faşist Planı Filistin Diplomalarını İptal Etmek İsrail'in Yeni Faşist Planı Filistin Diplomalarını İptal Etmek

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı saygısızlığın ardından BAE'ye planladığı ziyaretini erteledi.

Yerel İbranice basına göre karar, Körfez Devleti'nin Ben-Gvir'in işgal altındaki Kudüs'teki camiye yaptığı provokatif ziyareti kınamasının ardından alındı.

Netanyahu'nun ofisindeki kaynaklar bu haberi yalanladı. Ynet Haber, ziyaretin lojistik nedenlerle ertelendiğini bildirdi.

Netanyahu, 2021'in başlarında Abu Dabi'ye bir ziyaret ayarlamaya çalışmıştı, ancak ziyaret birkaç kez ertelendi ve sonunda Ürdün'ün Haşimi Krallığı üzerindeki uçuş yolunun onayını geciktirmesi ve İsrail Genel Seçimlerinin yaklaşması nedeniyle iptal edildi.

Geçen hafta en son koalisyon hükümetinin duyurulmasının ardından Netanyahu, BAE'yi ziyaret etmek için Devlet Başkanı Muhammed Bin Zayed Al-Nahyan'dan resmi bir davet aldı.

"Common Sense" podcast'i için ABD'li gazeteci Bari Weiss ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Netanyahu, Başbakan olarak iktidara döndükten sonra ilk resmi denizaşırı ziyaretinin BAE'ye olacağını söyledi.

Kaynak: Daily Ummah