Hindutva grubu Shri Ram Sena şefi Pramod Muthalik, Müslüman erkeklerin, "Müslüman nüfusunu artırmak amacıyla Hindu kadınları evlilik için kandırdığı öne sürerek Hindu erkeklere skandal bir çağrıda bulundu.

Binlerce Hindu kadının aşk adına aldatıldığını iddia eden Muthalik, “Durumun farkındayız. Gençleri buraya davet etmek istiyorum. Bir Hindu kızı kaybedersek, 10 Müslüman kızı tuzağa düşürürüz. Bunu yaparsanız, Shri Ram Sena sizin için sorumluluk alacak ve her türlü güvenlik ve istihdamı sağlayacaktır. Kızlarımız aşk cihadında sömürülüyor. Ülke genelinde binlerce kız aşk adına aldatılıyor. Onları uyarmalıyız” dedi.

Muthalik, Hindutva'daki duruşu için kendi halkından daha fazla engellemeyle karşılaştığını iddia ederek hakkında 109 dava olduğunu söyledi.

Bu davaların birçoğunun BJP yönetimi sırasında olduğunu kaydederek, "BJP'nin sahte Hindutva'sını destekleseydim şimdiye kadar birçok şeyi başarmış olurdum" şeklinde konuştu.

2020’de Hindistan Halk Partisi (BJP) "gelinlerin sözde zorla din değiştirmesini" yasaklayan Aşk Cihadı yasasını onaylamıştı.

Kaynak: Ortadoğu Haber

Hamas heyeti Hizbullah ile Filistin'deki gelişmeleri görüştü Hamas heyeti Hizbullah ile Filistin'deki gelişmeleri görüştü