İran Devrim Muhafızları Komutanlarından Fada, İsrail'de son seçimlerin ardından hükümet kurmakla görevlendirilen Netanyahu'yu köleleştireceklerini ifade etti.

İsrailli The Jerusalem Post gazetesinin İran'da rejimin kontrolündeki Bahar Haber'e dayandırdığı haberine göre, Fada bu ifadeleri İsfahan kentindeki Mahsa Amini'nin ölümünün ardından başlayan protestoları bastırırken ölenlerin cenaze töreninde yaptığı konuşmada dile getirdi. 

Protestoları bastıranları "İslam Cumhuriyeti şehitleri" olarak tanımlayan Fada, Netanyahu'yla ilgili olarak "Siyonist rejimin eski başbakanı İran'daki protestolar sonrasında kendisinin Tahran'a gideceğini umuyor, ama Allah'ın izniyle, İslam Cumhuriyeti üstün gelecek ve başbakanı boynuna ip ve köle tasmasıyla kurbağa gibi yürütecek" diye konuştu.

"İran'da Göstericilere Şiddet Uygulayanlar Yargılansın" "İran'da Göstericilere Şiddet Uygulayanlar Yargılansın"

Fada ayrıca "çocuk katili İsrail" olarak tanımladığı Yahudi devletinin yıkılması çağrısında bulundu.

Fada'nın ifadeleriyle ilgili The Jerusalem Post gazetesine değerlendirmede bulunan İranlı-Amerikalı uzman Banafeş Zand, dini alimler tarafından yönetilen mevcut Humeyni yanlısı rejimin, tıpkı rejimin kendilerine yaptığı gibi "Tahran'ın terörizmine ve şiddet yöntemine itiraz eden dünya liderlerine karşı fiziksel ve suikast tehditleri yapmayı kalıp haline getirdi" yorumunu yaptı.

Kaynak: EuroNews