Ata İttifakı'nın adayı olan ve yüzde 5.17'lik bir oy oranına ulaşan Sinan Oğan, düzenlediği basın toplantısında Cumhur İttifakı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekeleyceğini açıklamasının ardından Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından zehir zemberek bir acıkalım yaptı. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle: 

"Kimin bu güzel vatandan kimin bu güzel vatanı satandan yana olduğu belli! Biz bu ülkeyi terörden ve mültecilerden kurtarmaya geliyoruz. Bu bir referandumdur; artık kimse kimseyi kandıramayacak. Sandığa gelmeyen 8 milyon vatandaşımızı ve tüm gençlerimizi sandığa çağırıyorum!"

"Erdoğan dünyadaki tüm sırtlanları yendi" "Erdoğan dünyadaki tüm sırtlanları yendi"

Sinan Oğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceğiz

Sinan Oğan bugün düzenlediği basın toplantısında ikinci tur seçimler için kimi destekleyeceğini şu sözlerle açıkladı: "Seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi beyan ediyorum. Bize oy veren seçmenleri de sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemelerini talep ediyorum."

Ümit Özdağ: Kendi politik tercihi

Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini açıklamasının ardından Ümit Özdağ'dan ilk yorum geldi. 

Ümit Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıkalamada; "Sayın Sinan Oğan’ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir. Bu açıklama Zafer Partisi’ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır. Zafer Partisi adına açıklama yarın saat 11.00’de benim tarafımdan yapılacaktır." ifadesini kullandı. 

"Herkes kendine yakışına yaptı"

ATA İttifakı'nın diğer bir ortağı olan Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz ise "Herkes kendine yakışanı yaptı" ifadesini kullandı. Öz, bugün Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı basın toplantısı sonrasında  "Seçimin 2. turunda Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldık" ifadelerini kullanmıştı.