Pakistan Ulusal Meclisi Üyesi Shehbaz Sharif’ten yangın felaketini yaşayan Türkiye’ye destek mesajı: Dualarımız Türk kardeşlerimizle

shehbaz sharif likely to succeed nawaz sharif as pakistan pm report

Türkiye’nin birçok bölgesinde devam eden orman yangınlarıyla mücadele sürerken, dost ülkelerden destek mesajları gelmeye devam ediyor. Son olarak Pakistan Ulusal Meclisi Üyesi Shehbaz Sharif, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Türk vatandaşları için dua ettiklerini belirterek, “Yaşananlar çok üzücü. Türk kardeşlerimize dualarımızı ve en iyi dileklerimizi gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye son dört gündür orman yangınları ile mücadele ediyor. En ağır hasar ise Manavgat ve Marmaris’teki yangınlar oldu. Yaşanan felaketler için ekipler seferber olurken, Azerbaycan ve Ukrayna olmak üzere birçok ülkeden destek mesajları gelmeye devam ediyor.

“Orman yangınları görenleri üzdü”

Son olarak Pakistan Ulusal Meclisi Üyesi Shehbaz Sharif, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’de çıkan ve can kayıplarına, tarım arazilerinin ve hayvancılığın yok olmasına neden olan orman yangınları görenleri üzdü. İtfaiyeciler yangını söndürmekle meşgul. Türk kardeşlerimize dualarımızı ve en iyi dileklerimizi gönderiyoruz.”

Aliyev: Kardeş Türkiye’deki yangınlar bizi derinden üzdü

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye’nin farklı şehirlerinde çıkan yangınlar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mesaj göndermiş, “Kardeş Türkiye’deki yangınlar bizi derinden üzdü” diyerek, yaşanan can kayıplarından dolayı başsağlığı dilemişti.

Zelenski: Ukrayna bu zor zamanda dost Türkiye halkıyla birlikte duracak

Ukrayna Başbakanı Vladimir Zelenski ise Türkiye’ye yangın söndürme uçağı göndermiş, yaptığı açıklamada, “Dostum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük yangınlar nedeniyle samimi taziyelerimi ilettim. Yangınla mücadele uçağımız, Türkiye’ye uçacak. Ukrayna halkı, bu zor zamanda dost Türkiye halkıyla birlikte duracak” demişti.

Kaynak: Yeni Şafak