Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock, G7 toplantısı öncesinde G7 ortaklarının Rus işgaline direnen Ukrayna’ya kış yardımı sağlayacağını açıkladı.

Baerbock, Ukrayna’nın enerji altyapısına yönelik saldırıları nedeniyle Putin’in daha da insanlık dışı bir duruma düştüğünün altını çizdi.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, G7 Dışişleri Bakanlarının, Almanya’nın batısında bulunan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Münster kentinde yapacağı toplantı öncesi Ukrayna’ya ilişkin açıklamalarda bulundu. Baerbock, “G7 ortaklarımızla Ukrayna’ya kış yardımı sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Öte yandan Baerbock, “Rusya Devlet Başkanı’nın Ukrayna’yı parçalama stratejisini kabul etmeyeceğiz. Uluslararası bütünlüğü bozmayı ummasını kabul etmeyeceğiz.” ifadelerine vurgu yaptı.

AB'nin İnsan Hakları İhlalleri Belgelendi AB'nin İnsan Hakları İhlalleri Belgelendi

“PUTİN İNSANLIK DIŞI BİR DURUMA DÜŞTÜ”

İşgalci Rusya’nın Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Ukrayna’nın enerji altyapısına yönelik saldırıları nedeniyle daha da insanlık dışı bir duruma düştüğünün altını çizen Baerbock, G7 ülkelerinin yaşlı, çocuk ve genç kitlelerin açlık veya soğuktan ölmesine izin vermeyeceğini ifade etti.

Ukraine_refugee_snow_03082022_AP22067489059075

QHA