İşgalci Putin, Rusya’nın, Ukrayna’ya düzenlediği yoğun füze saldırısının vurulan Rusya Karadeniz Filosu gemileri için alınan “intikam” olduğunu ileri sürdü.

Rus işgali altındaki Kırım’ın Akyar (Sivastopol) kentinde, 29 Ekim’de şiddetli patlamalar meydana geldi. Daha sonra patlamalar sonucu, aralarında “Moskova” kruvazörünün olduğu zırhlıların batmasının ardından Rusya Federasyonu’nun yeni amiral gemisi haline gelen fırkateyn Amiral Makarov’un da yer aldığı 3 Rusya Karadeniz Filosu gemisinin zarar gördüğü bildirildi.

Belçika’da Kiliseye Olan İlgi Azaldı Belçika’da Kiliseye Olan İlgi Azaldı

SAVAŞ SUÇLUSU PUTİN’DEN İNTİKAM SÖZLERİ!

Rusya Savunma Bakanlığı, bir açıklama yaparak Ukrayna’nın Akyar kentinde bulunan Rus savaş ve sivil gemilerine yönelik saldırı düzenlediğini ileri sürerek, “İngiliz uzmanların katılımıyla Karadeniz Filosu gemilerine ve tahıl koridorunun güvenliğini sağlamada yer alan sivil gemilere karşı terör eylemi gerçekleştirdiği” ifadeleri kullanmıştı. Rusya, gemilere saldıran insansız deniz araçlarının tahıl anlaşmasının bir parçası olarak kullanılan sivil bir gemiden fırlatıldığını ileri sürdü. Ukrayna ve Birleşik Devletleri Rusya’nın söz konusu iddialarını reddetti.

İşgalci Rusya, 31 Ekim’de Uluslararası İnsancıl Hukuku, savaş yasalarını ve geleneklerini ihlal ederek  Ukrayna’daki kritik altyapıya ve sivil binalara füze ve hava saldırıları düzenledi. Rus füzeleri Kıyiv, Harkiv, Çerkası, Zaporijjya, Kırovograd, Çernovtsı, Dnipropetrovsk bölgelerindeki kritik altyapı tesislerini vurdu. İşgalci Rusya’nın saldırıları sonucu yüzbinlerce insan elektriksiz ve susuz kaldı.

TERÖRİST PUTİN’İN GÜCÜ ANCAK SİVİLLERE YETİYOR

Dün Soçi’de düzenlenen basın sorusunda gazetecinin “Ukrayna’ya yönelik çoklu füze saldırıları Akyar’daki son olaylara karşı verilen bir yanıt mı?” sorusunu cevaplayan işgalci Putin, “Kısmen evet. Ama bundan daha fazlasını da yapabiliriz” dedi. Putin’in pişkin pişkin cevap vermesi Ukrayna’daki sivileri öldürmekten ve Ukrayna halkını kış soğuklarında elektriksiz, ısısız bırakmaktan keyif aldığına işaret ediyor.

putin-reuter-1779813

QHA