İşgal güçleri tarafından şehit edilen 18 yaşındaki Musab Nefel, dün Ramallah'ta düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.

Şehit gencin naaşı Filistin Tıp Merkezi morgundan alınarak ailesi ve sevenleri tarafından son kez görülmesi için El-Mezraa Eş-Şarkiyye köyüne götürüldü.
 

Şehit Musab Nefel, El-Mezraa Eş-Şarkiyye okulunda kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedildi.
 

Cenaze töreninde konuşanlar Filistinli gence övgüde bulunarak, El-Mezraa Eş-Şarkiyye köyünün şehidiyle gurur duyduğunu ifade etti.
 

Yemen'de Saldırı: 2 Ölü 3 Yaralı Yemen'de Saldırı: 2 Ölü 3 Yaralı

Konuşmacılar ayrıca Uyunu’l-Haramiyye bölgesinde ve Silvad beldesinde işgal güçlerine ölüm acısını yaşatan Ramallah direnişinin kahramanlığına değindi.
 

Cenaze törenine katılanlar Muhammed El-Ca’beri ve Uday Et-Temimi gibi şehitleri, Cenin kahramanlarını ve işgalcilerin kalplerine korku salan Aslan Yuvası Grupları’nı selamladı.
 

Törende ayrıca Mescid-i Aksa ve İzzeddin El-Kassam Tugayları Başkomutanı Muhammed Ed-Dayf lehine sloganlar atıldı ve şehitlerin intikamının alınması talep edildi.
 

Ramallah’ın doğusundaki El-Mezraa Eş-Şarkiyye köyü sakinlerinden 18 yaşındaki Musab Muhammed Mahmud Nefel dün işgal güçlerinin Sincil beldesi yakınlarında açtığı ateş sonucu ağır yaralandı ve kaldırıldığı hastanede kısa süre sonra şehit oldu.
 

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Nefel’in şehit olduğunun ilan edilmesi üzerine yaptığı açıklamada, şehitlerin kanlarının işgalcilerin peşini bırakmayacağını söyledi.
 

Filistin Enformasyon Merkezi