Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu üyesi Ahmed Ebu Hevli Suriye ve Lübnan'daki Filistinlilerde fakirlik oranlarının %93'e ulaştığına dikkat çekti. 

Bu oranların endişe verici olduğunu dile getiren Ebu Hevli, çıkış yolu aramak için ölüm teknelerine binerek denizlere açılanların maruz kaldığı felaketlerin ise çok daha üzücü bir manzara ortaya koyduğunu ifade etti. 

Bu konudaki açıklamasını Hollanda Krallığı'nın Gazze'deki temsilcilik ofisinde, Hollanda'nın Filistin Büyükelçisi Michel Rentenaar ile görüşmesi esnasında yapan Ebu Hevli, yaşanan bu durumun Yakın Doğu'daki Filistinlilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na (UNRWA) acil bir yardımda bulunulmasını zorunlu kıldığını dile getirdi. Ebu Hevli, UNRWA'ya desteğin azalması sebebiyle bütçesinde büyük bir azalma olduğunu ve mültecilere gereken yardımı yapamadığını hatırlattı. 

İran'da 5 Kişiye Daha İdam Cezası İran'da 5 Kişiye Daha İdam Cezası

Mülteciler İşleri Dairesi tarafından yapılan açıklamada, Ebu Hevli'nin Hollanda Büyükelçisi Rentenaar'a UNRWA'nın yaşadığı mali kriz ve bunun Filistinli mültecilerin ekonomik durumlarına olumsuz yansımaları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Filistin Enformasyon Merkezi