Trabzon'da gerçekleşen olayda, iki Kuveytli turistin kavgasına polis müdahale ederken, turistlerin polise mukavemet ettiğini zanneden bir kişi Kuveytli turist Mohammad Ramm Alajmi'ye yumruk atarak darp etti.

Kuveytli olan Alajmi hastanelik olurken, olayla ilgili açıklama yapan Trabzon Valiliği, “Görevli polislerin müdahalesini, ‘turistlerin polise mukavemet ettiği’ şeklinde yorumlayan bir Türk vatandaşı olaya karışarak aniden Kuveyt vatandaşı olan turisti yumrukla vurarak yere düşürmüştür. Polis tarafından şüpheli şahıs hemen yakalanarak gözaltına alınmıştır” açıklamasında bulundu.

Gözaltına alınan kişi tutuklanırken Alajmi’nin hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı.

Saldırıya uğrayan Kuveytli Muhammed Al Ajmi yaşadıklarını Arap televizyonuna anlattı.

"Trabzon'a güzel vakit geçirmek için geldik"

Ailesiyle beraber Trabzon'a füzel vakit geçirmek için geldiğini söyleyen Kuveytli turist, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

"Ailemle küçük bir kafedeydim, içecek ve tatlı siparişi verdik sonra almadığım içeceklerin parası benden istendi. Buna itiraz etmem üzerine Suriyeli bir garson kafeden ayrılmamı istedi. Polise şikayet etmeye gittim ama dikkate almadılar. Ben polisle konuşmaya çalışırken bu esnada siyah gömlekli bir kişi polislerin önünde yüzüme vurdu. Polis bu şahsa engel olmadı. Daha sonra konuyla hiç ilgisi olmayan 4 kişi daha üzerime hınçla geldi. Biri bana vurarak ön dişlerimi kırdı, diğeri ise keskin bir cisimle arkadan vurarak düşmeme sebep oldu. Bu darbenin ardından komaya girdim ve sabah altıya kadar uyanamadım."

Çorumlu Amir'den ırkçılık dersi: "Boyayı mı beğenmedin boyacıyı mı?" Çorumlu Amir'den ırkçılık dersi: "Boyayı mı beğenmedin boyacıyı mı?"

Daily Ummah