Baykar’ın kendi öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Kızılelma'da geri sayıma geçilirken, heyecanlandıran bir gelişme daha yaşandı.

Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Türkiye ikinci insansız savaş uçağı için harekete geçti.

KIZILELMA'DA ÖNEMLİ BİR AŞAMA DAHA KATEDİLDİ

Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı olarak görev yapacak olan Bayraktar Kızılelma’nın geliştirilme sürecinde önemli bir aşama daha katedildi.

İran'lı Polisler Kadınların Mahrem Yerlerini Hedef Alıyor İran'lı Polisler Kadınların Mahrem Yerlerini Hedef Alıyor

2023 yılında ilk uçuşunu gerçekleştirmesi beklenen Bayraktar Kızılelma'nın ilk Otomatik Taksi ve Koşu Testi başarıyla tamamlandı.

Tisu Heyecanı

Dünyada alanında en iyisi olarak gösterilen Bayraktar Kızılelma'da geri sayıma geçilirken heyecan verici bir gelişme daha yaşandı. TUSAŞ, Kızılelma ile benzer özelliklerde, farklı görev ve kabiliyetlere sahip olacak TİSU geliyor.

Projeyi Tusaş Geliştirdi

TUSAŞ’ın geliştirdiği jet motorlu TİSU'nun yaklaşık 7 ton ağırlığa ve 0.7+ mach hıza sahip olacağı öğrenildi. TİSU'nun ilk uçuşunu 2023'ün ortalarında yapması ön görülüyor.

Aynı Anda İki İnsansız Savaş Uçağı Projesi! Dünyada Bunu Birkaç Ülke Başarabilir

Türkiye son yıllarda savunma sanayinde attığı hamlelerin meyvesini almaya başladı.

Sahada büyük başarı gösteren yerli mühimmatların yanı sıra, Türkiye aynı anda iki insansız savaş uçağı projesi yürütebilen ülke konumuna geldi.

Kaynak: Haber 7