Dün gece yapılan bir yayında Jahrein mahlaslı yayıncı başta olmak üzere, 14 yaşında olduğunu söylenen Jemal kullanıcı adlı bir çocuğun da dahil olduğu sohbet odasında akıl almaz bir muhabbet yaşandı. 

Sosyal medyada da geniş bir yer edinen yayında, Cumhur İttifakı destekçisi olduğu anlaşılan Osman isimli bir babaya ailesi ve dini üzerinden bir kışkırtma yapıldı.

Yayın sırasında Osman isimli kullanıcının çocuğunun ağladığını duyan CHP'li kişiler "Eşin ağlıyor Osman.", "Arkada kız çocuğu gömüyorlar galiba." gibi çirkin ifadeler kullandı. 

 14 Mayıs seçimleri sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Jahrein mahlaslı Ahmet Sonuç'u arayarak "Eleştirilerinizi dikkate alıyoruz ve yazdıklarınızı okuyoruz." dediğini aktarmıştı. 


Farklı bir odada ise muhalif bir seçmen sohbet kaydının kimse tarafından dinlenmeyeceğini umut ederek "Ak Partiʼye oy veren insanların ölmeleri daha iyi." gibi çirkin söylemlere imza atmıştı.

İngiltere İstihbarat Servisi, Hakan Fidan'ın fan hesabını etiketledi İngiltere İstihbarat Servisi, Hakan Fidan'ın fan hesabını etiketledi

14 Mayıs sonrası yüzlerce CHP'linin iktidar seçmenine savurduğu tehdit ve hakaretlere ise Saadet Partili, Kılıçdaroğlu destekçisi Twitter fenomeni Erva daha fazla dayanamayıp isyan etti. 

Yaşanan skandal olayın ardından, sosyal medya fenomeni, yayın kaydını alıntılayarak "Bana gönderilen şu videoyu izleyince şok oldum. Siz herkesin içinde bir insanın inancını sorgulayamazsınız, velevki yalnız olsa bile böyle bir şeye hakkınız yok. Osman abiyi tanımıyorum ama çocuğu ağlayınca “arkada kız çocuğu gömüyorlar galiba” diyen şahıs kesinlikle yargılanmalı." ifadelerini kullandı.


Daily Ummah