Vucic: Kosova ve Karadağ, Sırbistan hakkında dedikodu yapıyor

dailyummah 447

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kosova Başbakanı Albin Kurti ve Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic’i Sırbistan hakkında dedikodu yapmak ve Sırbistan’ın ekonomik kalkınmasını engellemeye çalışmakla suçladı.

Kurti ve Djukanovic’i tek işleri Sırbistan hakkında ileri geri konuşmak ve Sırbistan’ı tüm Batı’ya şikayet ederek ekonomik kalkınmasını durdurmaya çalışmak olan liderler olmakla suçlayan Sırbistan Cumhurbaşkanı, kendisinden de “küçük Putin” diye bahsedildiğini bildiğini ifade etti.

vucic

Vucic, “Guardian yalanı sever”

TV Prva’da katıldığı programda İngiliz Guardian gazetesinin “Balkanlar’da barışın yeniden tehlikede olduğu” yönündeki iddialarını reddeden Sırbistan Cumhurbaşkanı, “Guardian gazetesinin yalan söylemeyi çok sevdiğini“ ileri sürdü.

Sırbistan Cumhurbaşkanı, “Kosova’da oyların yüzde 90’ını aldığım bir sır değil. Onlar Vucic 50 bin oydan vazgeçmek istemeyecektir diye hesap yaptılar, “Onu bu işe girmeye zorlarız, sonra da nasıl bir olay yaratacağımıza ve kimi kapı dışarı edeceğimize bakarız” diye düşündüler. Bunu bildiğim için, bu nedenle Kosova’daki Sırplara barışı korumaları için yalvardım” diye konuştu.

Kaynak: Balkan News