Vucic’e zor soru: “Savaş olacak mı?”

Aleksandar Vučić 1

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Rus gazetecinin “savaş olacak mı?” şeklindeki sorusuna geleceğin kendisini çok korkuttuğu şeklinde cevap verdi.

Vladimir Soloviev’in sunduğu “Soloviev Live” programına konuk olan Vucic, bölgede savaş olup olmayacağı yönündeki bir soruya cevabında barış için her şey pahasına mücadele edeceğini fakat geleceğe ilişkin büyük korkuları olduğunu söyledi.

Vucic, “Gelecek beni çok korkutuyor. Bu nedenle de Putin’le gerçekleştireceğim görüşme çok önemli. Barış için her şey pahasına savaşacağım fakat şartlar hiç kolay değil” diye konuştu.

Söyleyebileceği her şeyin yanlış yorumlanarak olayların körüklenmesine neden olabileceğini ifade eden Vucic, “Bu yüzden de sadece durumun çok ciddi olduğunu söylemekle yetineceğim. Durum kolay değil, zor, bunda şüphe yok” dedi.

Sırbistan’ın Rusya’dan makul fiyatlarla modern silahlar satın aldığını da ifade eden Vucic, ülkesinin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi satın alma niyeti olduğunu da açıkladı.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic’in 25 Kasım’da Sırbistan’ın satın aldığı doğalgazın fiyatı ve aktüel meseleleri görüşmek üzere Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya gelmesi planlanıyor.

Kaynak: Balkan News