Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’nin G20’de barış formülü sunmasının ardından Kiev’de yerleşimin olduğu iki binanın vuruldu.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de iki patlama meydana geldi. Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko, yerleşimin olduğu iki binanın vurulduğunu söyledi.

Ukrayna'nın başkentindeki bir Reuters muhabiri, Salı günü Kiev'de en az iki patlama duyulduğunu ve şehrin üzerinde dumanların yükseldiğinin görülebildiğini söyledi.

Putin LGBT Propagandasına Karşı Yasayı Onayladı Putin LGBT Propagandasına Karşı Yasayı Onayladı

Patlamalar, Ukrayna Lideri Zelenskiy'nin Bali'de bir araya gelen 20 ülkeden oluşan Grubun liderlerine video bağlantıyla konuşmasından saatler sonra Ukrayna genelinde başlayan hava saldırısı uyarılarının ardından geldi.

Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Başkanı , "Rusya, Zelenskiy'nin  güçlü konuşmasına yeni bir füze saldırısıyla yanıt veriyor. Kremlin'in gerçekten barış istediğini düşünen var mı? İtaat istiyor. Ancak günün sonunda teröristler her zaman kaybeder." dedi.

Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko ise, yerleşimin olduğu iki binanın vurulduğunu söyledi.  

Kurtarma ekipleri ve doktorlar olay yerine gönderdildi. Birkaç füzenin hava savunma kuvvetleri tarafından imha edildiği açıklandı.

Kaynak: TRT Haber