Rusya merkezli Pravda'da yer alan haberde, ABD'nin İsrail egemenliğini elde etmeye çalıştığı için "Netanyahu rejimini" yıkmaya çalıştığına yer veriyor. 

İsrail'deki olaylar giderek büyürken Netanyahu'yu destekleyen isimlerden ABD karşıtı açıklamalar gelemeye devam ediyor. Pravda gazetesi Netanyahu'nun oğlu Yair'in ABD Dışişleri Bakanlığı'nı İsrail'de hükümeti devirmeye çalışmakla suçlayan Cumhuriyetçi Senatör Tom Cotton'un videosunu paylaştığına yer verdi. Kayıtta Cotton, Dışişleri Bakanlığı'nın yargı reformuna karşı protestoları finanse etmek için Quality Government Movement'a fon aktardığını iddia etti.

ABD ve İsrail arasında kriz kapıda

Gazete, İsrail'in ABD ile ilişkilerindeki kriz apaçık ortada olduğunu belirterek, "Amerika'nın İsrail başbakanlarını seçilmelerinden bu yana Washington'a resmi bir ziyarette bulunmaya davet etme uygulamasına rağmen, Netanyahu üç aydır iktidarda olmasına rağmen hala böyle bir ziyarete davet edilmedi." Satırlarına haberde yer verildi. 

Haberde, Netanyahu'nun uzun kariyeri boyunca, iki kez iktidardan indirilmeye çalışıldığını bunların ilkinin Bill Clinton tarafından sonrakinin ise Barack Obama yönetimi tarafından yapıldığına yer verildi. 

Kremlin Ukrayna'daki savaşa günde 374 milyon dolar harcıyor Kremlin Ukrayna'daki savaşa günde 374 milyon dolar harcıyor

Netanyahu Putin'in ajanı

Gazete son olarak Netanyahu'nun sağcı bir muhafazakar olması nedeniyle onu kalıcı olarak siyasetten çıkarmak için üçüncü bir girişim sürdüğünü ve Netanyahu'nun modern Batı dünyasında "Putin'in ajanı" unvanıyla eş tutulduğunu yazıyor.

Ortadoğu Haber