Nüfus açısından ABD’nin ikinci büyük şehri olan Los Angeles, ülkedeki 400 bin İran kökenli kişiden yaklaşık 138 binine ev sahipliği yapıyor.

Belediye Meclisi oylama kaydına göre, İran işletmelerinin bulunduğu bölgede yer alan Westwood Bulvarı ile Rochester Bulvarı’nın kesiştiği kavşak, Amini’nin anısına ‘Kadın, Yaşam, Özgürlük Meydanı’ olarak adlandırılacak.

Amini’nin ölümünün ardından aylarca süren hükümet karşıtı protestolar, İranlı yetkililere karşı yıllardır görülen en büyük muhalefet gösterisine dönüştü.

ABD ve İran, insan hakları, Tahran’ın nükleer programı ve bölgesel Şii militanlara verdiği destek konusunda uzun süre anlaşmazlık yaşadı.

Pazartesi günü açıklanan ve Tahran’da tutuklu bulunan İran asıllı 5 ABD vatandaşının serbest bırakılmasını öngören anlaşma, iki ülke arasındaki gerilimin önemli bir kaynağını da ortadan kaldırıyor.

ABD'li arıcı Kur'an-ı Kerim'de bal arılarıyla ilgili ayetlere hayranlık duydu ABD'li arıcı Kur'an-ı Kerim'de bal arılarıyla ilgili ayetlere hayranlık duydu

Şark'ul Avsat