ABD'de Müslüman toplumun haklarını savunan en büyük kuruluşlardan Amerikan İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), 7-24 Ekim tarihlerinde ülke genelinde Müslümanlara karşı önyargıyla ilgili eylemlere ilişkin 774 şikayet aldıklarını açıkladı.

Konsey yetkilileri, bu artışın, eski Başkan Donald Trump'ın, ABD'ye Müslüman göçünü yasaklama niyetini açıkladığı Aralık 2015'ten bu yana en büyük şikayet dalgası olduğunu vurguladı.

CAIR Araştırma ve Savunuculuk Direktörü Corey Saylor, "Kamu görevlileri, şu anda ülkeyi kasıp kavuran nefret dalgasının kontrolden çıkmasını önlemek için ellerinden gelen her şeyi yapmalı." ifadesini kullandı.

Pentagon: İsrail'e, sivillerin korunması yasalarına uyma çağrımızı sürdürüyoruz Pentagon: İsrail'e, sivillerin korunması yasalarına uyma çağrımızı sürdürüyoruz

Eski Başkan George W. Bush'un 11 Eylül saldırılarının ardından Müslüman toplumlara duyulan tepkiyi sakinleştirmek için bir camiyi ziyaret ettiğini hatırlatan Saylor, Başkan Joe Biden'a Gazze'de aile bireylerini kaybeden Amerikalıları ziyaret etme çağrısında bulundu.