ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Pakistanlı gençlerin küresel topluluğa daha iyi katılmalarına ve onları işyerinde başarıya hazırlamalarına yardımcı olmak için yeni bir program sundu. Program, Pakistan'da ikamet eden ve Afgan öğretmenler, öğrenciler ile transeksüel öğrencilere İngilizce derslerinin verilmesini içeriyor.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Fox News Digital'e ajansın eğitim projesinin diğer "marjinal topluluklarda" olduğu gibi trans gençlere odaklandığını söyledi. Sözcü, hibe fonlarının cinsiyet geçişleri için kullanılmayacağını da sözlerine ekledi.

Sözcü, "Bu özel hibede, Bakanlık, marjinal topluluklar, bu durumda transseksüel gençler için eğitim ve istihdam fırsatlarının kilidini açmaya yardımcı olan ayrılmaz bir beceri olan İngilizce öğrenimi için fon sağlıyor" dedi.

Dışişleri Bakanlığı'nın Pakistan için insan hakları raporu, ülkenin 2018 Transseksüel Kişilerin Haklarının Korunması Yasasını övüyor. Rapor, Pakistan polisinin trans bireylere yönelik artan şiddeti önleme yollarına daha iyi öncelik vermesi gerektiğini öne sürüyor. 

Hindistan'daki tren kazası neden ve nasıl yaşandı? Hindistan'daki tren kazası neden ve nasıl yaşandı?

Kaynak: Daily Ummah