Profesyonel kariyerine 1999 yılında başlayan Murat Kurum, çeşitli özel kuruluşlarda görev aldı. 2005 ile 2006 yılları arasında TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı'nda uzman olarak çalıştı. Ardından 2006'dan 2009'a kadar TOKİ İstanbul Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevini üstlendi. 2009 ile 2018 yılları arasında ise Emlak Konut GYO A.Ş.'de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet verdi.

2018'den 2023'e kadar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevini yürüten Murat Kurum, 28. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçildi. Siyasi kariyerine devam eden Kurum, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak yer alacak.

Evli ve üç çocuk babası olan Murat Kurum, İngilizce bilgisine de sahip. Kurum'un adaylığı, İstanbul'un geleceği için önemli bir dönüm noktası olarak değerlendiriliyor.

Uzun yıllar kamu ve özel sektörde edindiği tecrübe ile şehircilik ve kentsel dönüşüm konularında uzman olan Kurum, bu deneyimini İstanbul'un geleceği için kullanmayı hedefliyor.

İBB Başkan adayı Kurum Üsküdar'da konuştu İBB Başkan adayı Kurum Üsküdar'da konuştu

Daily Ummah