Wagner, basına yaptığı açıklamada, Refah'taki durumdan büyük endişe duyulduğunu belirterek, "Orada çok dar bir alanda, askeri operasyonlardan korunmak isteyen ve gidecek başka yeri olmayan 1 milyondan fazla insan var." dedi.

Refah kentinde Hamas'a karşı daha büyük bir saldırı gerçekleşmeden önce İsrail'in bu insanların nerede ve nasıl korunacağını ortaya koyması gerektiğini ifade eden Wagner, "İnsanların daha iyi ve daha etkili bir şekilde korunmaya ve daha iyi ve daha etkili bakıma ihtiyacı var." ifadesini kullandı.

AB Komisyonu, Borrell'in von der Leyen'e yönelik İsrail eleştirisine yorumsuz kaldı AB Komisyonu, Borrell'in von der Leyen'e yönelik İsrail eleştirisine yorumsuz kaldı

Gazze'deki durumun felaket olduğunu vurgulayan Wagner, hem Gazze'ye hem de Refah'a daha fazla insani yardımın girmesi gerektiğini belirtti.

Sözcü Wagner, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'un 14 Şubat'ta iki günlük ziyaret için İsrail'e gideceğini aktardı.

Baerbock'un İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Başkakan Binyamin Netanyahu ve mevkidaşı Yisrael Katz ile bir araya geleceğinin planlandığı bilgisini paylaşan Wagner, görüşmelerin odağında çatışmalara yeni bir insani ara verilmesinin yer alacağını kaydetti.