Camia'nın aktardığı habere göre, Almanya’nın Bremen kentinde ırkçı bir adam, Libyalı Müslüman aileye saldırdı. Irkçı hakaretlerde bulunan saldırgan, ayrıca 40 yaşındaki babayı maket bıçağıyla tehdit etti. 9 yaşındaki çocuğa da fiziksel saldırıda bulundu.

Irkçı İfadelerle Saldırdı

Polisten saldırıyla ilgili yapılan açıklamada, Libyalı Müslüman adamın iki oğluyla bir süpermarket çıkışında saldırgan tarafından ırkçı hakaretlere maruz kaldığı belirtildi. Saldırganın söz konusu aileye, “Suriyeli” ve “bombacı” gibi ifadelerle hakaret ettiği aktarıldı.

“Camide bomba inşa ediyorsunuz”

Ayrıca orada bulunan bir camiye işaret ettiği belirtilen saldırganın, mağdur aileyi, orada bomba inşa etmekle suçladığı ifade edildi. Saldırı esnasında çocuklardan birisine de tokat attığı kaydedilen saldırganın bisikletle olay yerinden kaçtığı aktarıldı. Olayın Bremen polisine bildirilmesinin ardından soruşturma başlatıldığı bilgisi paylaşıldı.

Bangladeş'ten, Müslüman karşıtlığına karşı "barış ve birlik" mesajı Bangladeş'ten, Müslüman karşıtlığına karşı "barış ve birlik" mesajı